Вівторок, 28 Червня, 2022

Олександр Мамай: що відомо про мера Полтави

Міський голова Полтави є досить неоднозначною особою, містяни ставляться до нього по-різному. Враховуючи його обіцянки (фактично виконані та невиконані) рівень довіри до нього складає 51%. Що ж відомо про Олександра Мамая, хто він для містян, розповість Полтава Yes.

Особисте життя

Народився майбутній мер в Полтаві, навчався в звичайній полтавській школі №19, котру закінчив в 1985 році. Після цього вступив до Полтавського національного технічного університету імені Юрія Кондратюка (раніше Полтавський інженерно-будівельний інститут) на спеціальність «Теплозбереження та вентиляція». Вже через рік був відрахований через академічну заборгованість.

Цікаво, в грудні 2010 року Олександр Мамай знову вступив до вищого навчального закладу – на перший курс Полтавської державної аграрної академії. Він обрав агрономічний факультет, навчався на заочному відділенні. В цей період він вже був мером Полтави.

Олександр Мамай є кандидатом в майстри спорту по греблі на байдарках.

Щодо його сім’ї, то відомо, що міський голова розлучений, має трьох дітей: двох доньок та сина.

Робота

Вже з 14 років Олександр Мамай почав працювати. Спочатку це була професія вантажника, після цього майбутній мер міста працював двірником, маляром-штукатуром. Далі, вже з 1996 року до 2010 року включно зареєструвався як фізична особа-підприємець.

В 2000 році він створив сільськогосподарське підприємство «Інтер-Агро». Більше 5000 осіб отримало роботу на підприємстві. Його компанія була ефективною завдяки створенню «повного замкнутого кола», тобто підприємство самостійно займалося вирощенням, збором та зберіганням зерна.

Політична кар’єра

З 2009 року Олександр Мамай почав працювати на благо свого рідного міста. В цьому ж році він створив Громадське об’єднання «Наш Дім – Полтава», котра займалася підтримкою та допомогою соціально незахищеним прошаркам населення. Всі пенсіонери Полтави отримували таким чином допомогу, діти-сироти, інваліди, багатодітні сім’ї, благодійні організації і т. д.

В 2009 році отримав перемогу на Національному конкурсі України «Благодійник року – 2009» в номінації «Бізнесмен».

Вперше переміг Олександр Мамай на виборах міського голови 31 жовтня 2010 року, він отримав від виборців 61,64% голосів. В 2015 році його кандидатура також перемогла, за нього проголосувало 62,56% виборців.

В 2018 році його позбавили повноважень через незадовільну роботу мера. Внаслідок таємного голосування таке рішення підтримали 29 депутатів (з 42 депутатів).

Скандали

В 2014 році виник досить гучний конфлікт з суддею Ларисою Гольник. Олександр Мамай не з’явився на засіданні, його доставляли до суду примусово. Суддя натомість переконує, що вона відчувала тиск, погрожували, пропонували хабар. А в 2017 році на суддю та її чоловіка було скоєно замах, подружжя переконані, що за цим стоїть мер та голова суду.

Нагадаємо, на місцевих виборах 2020 року кандидат від партії «За майбутнє» Олександр Мамай переміг. Він набрав 52,81% голосів, переміг тим самим Сергія Іващенка, за котрого проголосували 47,19% виборців.