Вівторок, 28 Червня, 2022

Підсумки: явка полтавчан у першому та другому турі місцевих виборів

Приблизно 29,4% містян прийшло голосувати на дільниці до Полтавської громади, а це 70121 виборець. Це той відсоток громадян, котрі зробили вибір на місцевих виборах. Деталями поділиться Полтава Yes.

Підсумки виборів

Голова Полтавської міської територіальної виборчої комісії Полтавського району зазначила:

«Загалом картина голосування на місцевих виборах виглядає так: Полтавський район – 5719; Київська районна ТВК – 22605; Шевченківська районна ТВК – 29011; Подільська районна ТВК – 12786. Разом – 70121. Усього виборців у громаді близько 238 тисяч».

Саме такою інформацією поділилася Алла Назаренко.

Варто нагадати, що після проведення місцевих виборів 25 жовтня 32020 року, Полтавська область офіційно поділиться на 4 райони. Мова йде про Кременчуцький, Миргородський, Лубенський, Кременчуцький. Варто також відмітити, що довкола Полтави кілька прилеглих сільських рад об’єднаються, тим самим утворять Полтавську об’єднану громаду.

Ситуація в Україні

В цілому явка на місцевих виборах в 2020 році склала 35,94%. Якщо порівнювати з даними минулих місцевих виборів, котрі пройшли в 2015 році, то показник складав 46,5%. Різниця в даних і кількості виборців очевидна. На виборах народних депутатів минулого року проголосувало 49,3%.

На виборах 25 жовтня 2020 року зафіксована найнижча явка виборців за всю історію незалежності України. Такого в історії нашої країни ще не було. Соціологічна група «Рейтинг» проводила соціологічне опитування, в якому з’ясувала, чому містяни не змогли прийти на вибори.

Кожний п’ятий не зміг прийти на вибори по стану здоров’я, кожний восьмий – через відсутність інтересу. У кожного десятого виборця бажання відвідати виборчу дільницю зникло через пандемію коронавірусу.

Пацієнти, котрі все ж захворіли Covid-19, могли проголосувати, але не всі змогли скористатися цією можливістю. З місцевого бюджету виділялися кошти на захисні костюми для членів комісії. Члени виборчих комісій особисто приїжджали до виборців задля того, щоб кожний полтавчанин зміг зробити свій вибір. Вони заходили до дому в захисних костюмах, з урнами. Для прикладу, з 20 000 хворих на коронавірус, котрі знаходилися на самоізоляції, лише 6 написало відповідну заяву, щоб проголосувати у себе вдома.

Найактивніші виборці 2020 року

За даними соціологічної групи найбільш активними виборцями було більш старше покоління (старше 50 років), їх доля досягла 56% з тих осіб, котрі прийшли зробити свій вибір.

Якщо оцінювати відсоток молоді, котра прийшла на вибори, то це лише 11% (вік від 18 до 29 років).

В цілому, більш старше покоління не прийшло на вибори через стан здоров’я, а молодь не змогла через зайнятість та проживання не по місцю реєстрації.

Нагадаємо, 25 жовтня 2020 року проходили місцеві вибори, котрі тривали з 8:00 до 20:00. На них обирали депутатів міських, селищних, сільських рад та голів. Передвиборча агітаційна політична реклама з’явилася наприкінці червня. Офіційно дата передвиборчої кампанії розпочалася 5 вересня.