П’ятниця, 29 Березня, 2024

Українофоб та скандальний політик: “темна” сторона життя полтавського мера Олександра Мамая

Олександр Мамай – відомий український політик, громадський діяч, який найбільше запам’ятався тим, що очолював вісім років поспіль посаду голови Полтавської міської ради, розповідає сайт yes-poltava.com.ua. Свого часу Олександр Мамай впевнено прийшов до цієї посади, балотуючись на виборах міського голови Полтави – тоді, в далекому 2010-му році, він переміг опонентів з результатом в понад 61% голосів полтавських виборців.

Та попри таку підтримку місцевих виборців, значну громадсько-політичну діяльність, благодійну діяльність, Олександр Мамай частенько був “зіркою” місцевих скандалів і не одна скандальна ситуація виникла за участі полтавського мера. Ми вирішили нагадати полтавчанам, яким був Олександр Мамай на посаді Полтавського міського голови, і зібрали інформацію про скандальні ситуації за участі політика.

Скандальний штурм полтавської мерії у 2013-му році

2013-й рік полтавці запам’ятають без перебільшення надовго – саме тоді, попри накази згори (чинного на той час прем’єр-міністра Миколи Азарова та інших високих посадовців), було суттєво збільшено тарифи на комунальні послуги. Тоді полтавцям просто розіслали квитанції з високою оплатою, поставивши людей перед фактом, і зробили це без жодних громадських слухань.

Обурені полтавці вийшли на протест і намагалися дістатися до стін Полтавської міської ради і поговорити з чинним міським головою Олександром Мамаєм, однак той так і не зустрівся зі своїми виборцями і послав до людей свого секретаря. У відповідь розлючені мешканці окупували перший поверх будівлі, зламавши поліцейські кордони – в цей час Мамай ховався в стінах будівлі під наглядом та охороною “Беркуту”. Згодом полтавський мер втік з будівлі мерії, переодягнувшись в поліцейську форму.

Так чи інакше, але тоді цю ситуацію таки вдалося вирішити, а сам Мамай, рад-не-рад, був змушений зустрітися з мітингувальниками і пояснити, що таке збільшення тарифів було прикрою помилкою. Полтавський мер, по суті, обійшовся “малою кров’ю” і залишився на своїй посаді, обіцяючи людям провести позачергову сесію депутатів стосовно питань житлово-комунальних послуг.

2014-й і скандальна ситуація з полтавським суддею

Наступний рік мерства Олександра Мамая теж не обійшовся без скандальних ситуацій – ба, навіть більше, скандали набрали вже нових обертів. Саме в цьому році до місцевої судді Лариси Гольник надійшла справа про корупційне порушення полтавського мера Олександра Мамая. Меру почали приходити повістки до суду, однак на засідання той так і не з’являвся, через що правоохоронці були змушені силоміць притягнути скандального мера до судової зали для розгляду справи.

Суддя Лариса Гольник повідомляла неодноразово, що зі сторони полтавської мерії в цій ситуації отримала тиск, погрози та звинувачення. Не складно здогадатися, що це все відбувалося за участі скандального мера, який хотів “придушити” цю ситуацію і замовчати свої темні справи. Згодом погрози на словах навіть здобули реальних обрисів – у 2017 році було скоєно напад на суддю та її сім’ю, за чим вірогідно стояв саме мер Мамай.

Мер Мамай і скандальні забудови

Еру мерства Олександра Мамая вже цілком справедливо охрестили періодом, коли в Полтаві почався справжній хаос у будівництві. Саме за його каденції почали відбуватися скандальні хаотичні забудови в історичному серці Полтави.

Так, серед скандальних забудов за часів цього мера – будівництво багатоповерхівки на місці давньої синагоги в історичному центрі Полтави, що відбулося в 2013-му році.

Така ж ситуація трапилася з забудовою ансамблю Круглої площі в 2017-му році. За документами було відомо, що компанія зведе лише тимчасовий літній майданчик на території площі, однак фактично полтавчани спостерігали зовсім за іншою ситуацією – відбувалася капітальна забудова, що призвело до масових скандалів полтавчан, акцій протесту мешканців. Попри акції протесту полтавчан та припису державної архітектурної комісії, забудову таки було докінчено. Державна архітектурно-будівельна комісія визнала прибудову незаконною.

Скандальною була ситуація і з будівництвом МАФів в центрі міста – цю історію навіть прозвали “кривавою”, адже активісти, які виступали проти забудови в історичному серці, зазнали травм та ножових поранень під час відстоювання архітектурної і історичної правди.

Та найбільшим будівельним скандалом за участі мера стала забудова на вулиці Соборності, біля Круглої площі, коли будівельник зруйнував історичний смисл ансамблю. Було зведено малу архітектурну форму, попри незадоволення мешканців міста та архітекторів.

Українофобські політичні погляди мера Олександра Мамая

І наостанок – згадаємо про чи не найголовнішу причину скандальної історії мера Полтави Олександра Мамая. Це – категоричні політичні погляди Олександра Мамая, згідно з якими випливає, що він таки – конкретний українофоб.

Відомі конкретні події, де мер відкрито демонстрував українофобські погляди. Так, впродовж кількох років мер Мазай категорично виступав проти будівництва пам’ятника Іванові Мазепі, адже переконаний в тому, що той є негативним історичним персонажем.

Що вже казати про те, що мер Мазай неодноразово привселюдно розповідав про свою любов та відданість радянській системі влади – був факт, коли полтавський мер співав радянський гімн під час сесії міської ради. У зв’язку з цією незрозумілою любов’ю до радянської системи Олександр Мазай багато років не давав перейменувати вулиці в місті, названі прорадянською системою. Багато років мер всіляко протестував проти закону декомунізації, відверто ігнорував законодавство і заявляв, що жодна вулиця в Полтаві не буде перейменованою.

На щастя, діяльність скандального мера Полтави припинили достроково, визнавши його роботу незадовільною під час позачергової сесії міської ради. Це відбулося 14 вересня 2018 року.

Проте ненадовго – як не дивно, на місцевих виборах 2020-го року Олександра Мамая втретє було вибрано міським головою Полтави.

.,.,.,.