Неділя, 14 Серпня, 2022

Олександр Мамай – від вантажника до мільйонера, від мільйонера до мера

Олександр Мамай – один з найодіозніших мерів України. Його історія успіху вражає, спочатку він став агробароном, мером, а диплом про вищу освіту отримав у 49-річному віці. Біографія Мамая – своєрідний посібник з мотивації, який переконує: навіть якщо ви працюєте вантажником – не впадайте у відчай, можливо, саме ви майбутній мер Полтави. Далі на yes-poltava.

Початок запаморочливої кар’єри 

Олександр Мамай народився у 1968 році у Решетилівці, але згодом переїхав до Полтави. В цьому місті почав творчу реалізацію. У 1985 році Мамай закінчує школу, але з першого разу не вступає до ЗВО. Тому хлопець вирішує працювати, підкорює професію вантажника. 

Наступного року Олександр все ж вступає до Полтавського інженерно-будівельного інституту (нині Полтавська політехніка імені Юрія Кондратюка). За спеціальність обирає “Теплогазопостачання та вентиляцію”. Але чи то не любов до обраної професії, чи небажання вчитися, вже за рік Мамая відраховують з університету через академічну заборгованість. 

Ідею про університет майбутній політик відкидає. І вирішує присвятити всю увагу роботі. Після вантажника, працює двірником у дитсадку, маляром тощо.

А на вулиці 90-ті роки, Україна починала своє самостійно економічне життя, відкривається багато фірм, легальних та напівлегальних бізнесів. І у  1996 році, за прикладом однодумців, Олександр Мамай реєструє статус ФОПа. Спочатку невелика фірма розміщує торгові точки на ринках міста, а згодом Мамай перепрофілюється у агробізнесмена.

У 2000 році Мамай очолює сільськогосподарське підприємство «Інтер-Агро». Вже за кілька років бізнес стане настільки успішним, що перетвориться на монополію із загальною кількістю земельних угідь 40 тис. га, які орендуються у держави.

За 10 років бізнесування, Мамай відчуває, що потрібно йти далі — у політику. Перед цим він, за покликом честі і совісті, продає свій бізнес. Дарма що родичу – агробізнесмену Андрію Варевському, кузену чоловіка дочки Мамая.

Гречка – всьому голова

Мамай вперше був помічений у політиці у 2006 році, балотувався до Полтавської облради від партії “Пора”, але безуспішно. Через 3 роки створює громадську організацію “Наш дім — Полтава”. Його стратегія стає схожою на колишнього мера Києва Черновецького, який потоваришував з пенсіонерами за допомогою безкоштовної їжі. 

Періодична роздача продуктів пенсіонерам на безоплатній основі стала безпрограшним варіантом і для мера Полтави. У 2010 році Олександр Мамай балотується на посаду мера від партії “Совістю країни”, де набирає 61,64% голосів. Партія здобуває абсолютну більшість у міській раді, хоч з цим і було пов’язано багато скандалів. Адже більшість членів фракції були вихідцями з холдингу Варевського, а також близькими родичами мера. Словом, талановита сім’я – талановита у всьому. 

Головним секретом перемоги Мамая і досі вважають гречку, яку меценат та благодійник, яким сам себе нарік Мамай, роздавав постійно малозахищеним верствам населення. Всього під час політичної кампанії того року було роздано понад 60 тис. продуктових наборів.

Чи то під впливом політичних трендів чи за щирим бажанням кардинальних змін, через півтора роки свого мерства Мамай змінить демократичну політику “Совісті” на євроскептицизм і русофілію “Партії регіонів”. Однак не всидить там довго і знову повернеться до «Совісті».

Мер Мамай відомий тим, що під час першої каденції обіцяв встановити собі символічну 1 гривню зарплатні, а згодом випадково очолив рейтинг можновладців з найбільшими зарплатами в Україні.

Але, відповідно до демократичних принципів, у полтавського мера була багато років і опозиція. Її очолював нардеп Сергій Каплін. Неодноразово він штурмував міську раду, влаштував пікети та засипав гречкою Мамая, як молодого на весіллі. Апогеєм їхніх пристрасних стосунків став стала бійка у 2015 році, втікаючи з якої на машині Мамай зачепив кількох людей.

У 2018 році після низки скандальних випадків, безпроцентного підняття цін на проїзд, місцеві осередки БПП об’єдналися з партією “Самопоміч” та усунули мера. Замість нього виконувати обов’язки став Олександр Шамота. Мамай відчайдушно не визнавав такого рішення. І попри програш усіх судів не здав печатку міського голови, а ЄДР неодноразово піддавався хакерським атакам, невідомі поновлювали Мамая на посаді.

У 2020 році Олександр Мамай знову взяв участь у виборах мера міста, пройшов у другий тур. Де змагався із місцевим забудовником Сергієм Іващенком від “Слуги народу”. Іващенко набрав 48% голосів, а Олександр Мамай 52%. На посаді невтомно і наполегливо працює над доброустроєм міста. 

.