Вівторок, 28 Червня, 2022

Чому на місцевих виборах полтавці втретє обрали мером Мамая?

Люди схильні робити помилки і часом не бачити очевидних речей, розповідає сайт yes-poltava.com.ua. Так само схильні до помилок, вочевидь, мешканці Полтави, адже результати місцевих виборів в 2020-му році в нашому місті по-справжньому багатьох українців шокували – до влади третій раз прийшов Олександр Мамай, скандальний політик з прорадянською позицією, який неодноразово демонстрував відверту зневагу до новоприйнятих українських законів (наприклад, закон про декомунізацію) і негативно “прославився” в місті.

Спробуємо разом розібратися, чому так сталося і що спонукало полтавчан втретє зробити вибір на користь Олександра Мамая.

Місцеві вибори 2020 в Полтаві: як це було?

Спершу коротко пригадаємо, як відбувалися місцеві вибори в Полтаві в 2020-му році. Другий тур виборів відбувся 22 листопада, наше місто стало одним з тих міст, де в Україні була найнижча явка виборців, що прийшли зробити свій вибір. В Полтаві явка виборців сягала лише трохи більше 25%.

Нищівна критика Олександра Мамая, якого вже навіть до цього достроково знімали з посади міського голови (друга каденція Мамая), здавалося, зробить свою справу і Олександр Мамай не матиме шансів на перемогу. Однак не так склалося, як гадалося, адже серед тих виборців, які таки з’явилися і проголосували, близько 52% громадян віддали свої голоси за колишнього мера, і 47% – проголосували за його конкурента Сергія Іващенка.

Критика Мамая не спрацювала і після підрахунку голосів Сергій Іващенко написав на своїй сторінці у Facebook, що зазнав поразки. Іващенко навіть назвав причину своєї невдачі на виборах – мовляв, причиною є розгалужена система підкупу, обман виборців тощо.

Мамая обрали втретє мером “назло”?

Збираючи інформацію про ці вибори в Полтаві, ми наткнулися на думку про те, що Олександра Мамая вибрали знову мером “назло”. Ні для кого не є таємницею те, що напередодні виборів багато конкурентів Мамая взялися за брудну політику і без жодних прикрас обливали брудом свого головного конкурента, який вже двічі був при владі. Слухаючи постійно бруд про Олександра Мамая, виборці, схоже, надумали зробити наперекір усім іншим і пішли та проголосували саме за ту людину, яку найбільше в той час поливали брудом.

Не дивно, що опоненти Олександра Мамая отримали цілком закономірний результат – полтавці добре вміють читати поміж рядками і розуміти те, що відбувається. Своїм вибором вони продемонстрували свій протест проти хамства та технологічного бруду, проти брудних шляхів дістатися до влади. Тому й віддали свої голоси колишньому скандальному меру.

Брудна політична гра в Полтаві = поразка всіх опонентів Мамая

Є неписані правила поведінки кандидатів у місцевих виборах, згідно з якими варто уникати прямого приниження та образи конкурента. Опоненти Мамая, вважаючи, що їхній бруд спрацює їм на користь, взялися вести саме таку агітаційну політику, применшуючи досягнення опонента, на яких навпаки потрібно було наголосити. На недоліках же прийнято замовчувати, щоб політична боротьба за мерське крісло була чесною і справедливою.

Якщо говорити про конкретні факти брудної боротьби проти опонента Мамая, то варто навіть згадати ролик в соціальних мережах, в якому Олександр Мамай начебто відверто матюкається. Згодом виявилося, що той ролик поширили представники команди Іващенка. Люди, оцінюючи такий відеоролик, говорили, що тричі подумають перед тим, як віддати свій голос за людину, що поширює такого роду пропаганду.

Мамая обрали через чесну політичну боротьбу?

Яким би скандальним не був Олександр Мамай, та йому варто віддати належне – у передвиборчій гонці в 2020 році Олександр Мамай вів таки більш-менш чесну боротьбу. На відміну від своїх опонентів, він не намагався їх відверто поливати брудом. Тут варто уточнити, що брудну гру вів не стільки кандидат Сергій Іващенко, скільки представники його команди.

Схоже, що команда Сергія Іващенка сама ж його і погубила, адже сам політик демонструє виключно хороші, позитивні якості, які б могли привести його до перемоги. Натомість довкола себе Сергій Іващенко зібрав не надто досвідчених людей, які подекуди вели себе доволі пихато і намагалися через всілякі канали комунікації загнобити опонента.

Якщо ж пригадати поведінку Олександра Мамая напередодні виборів в 2020 році, то він вів себе достатньо стримано. Так, виступаючи перед виборцями, Олександр Мамай говорив виключно про свої власні досягнення на посаді міського голови, не намагався “топити” своїх опонентів. Звісно, Олександр Мамай, говорячи про свої досягнення, в багатьох випадках перебільшував реальність, однак за бруд на рахунок своїх опонентів не брався.

Що спричинив третій прихід Олександра Мамая до влади?

Як сталося, так вже сталося – Олександр Мамай втретє прийшов до влади і це результат вибору мешканців Полтави, яким набридла брудна гра його опонентів і відверте поливання болотом. Після приходу Мамая до влади, у Полтавській міській раді відбулося чимало звільнень – чиновники самостійно звільнялися, посилаючись на те, що не будуть працювати з мером Мамаєм.

Так, вже в грудні 2020 року стало відомо про звільнення директора Департаменту охорони здоров’я, директора Департаменту економіки і інвестицій і ще низки чиновників, які таким чином показали свій протест проти мера Мамая. Звісно, у зв’язку з цим багатьох чиновників і звільнили.

Чому ж Олександра Мамая так поливали брудом опоненти?

Поливали брудом, бо справді було за що – ніде правди діти, адже Олександр Мамай до цього часу вже встиг наламати дров у Полтаві. Чимало скандалів відбулися саме за участі мера Олександра Мамая – варто згадати одну лише “криваву арку” і відверту прорадянську позицію міського голови.

Як би там не було, але навіть коли є за що поливати свого опонента брудом – завжди потрібно залишатися людьми. Політики – це ті, хто відповідає за рівень життя людей, тому на їхніх плечах особлива відповідальність за кожен свій вчинок та кожне сказане слово.