Неділя, 14 Серпня, 2022

Робота за ноутбуком: як захистити особисті дані

Серфінг у інтернеті з лептопа не завжди безпечний. Мешканцям Полтави, які люблять підключатися до Wi-Fi у громадських місцях, переглядати невідомі сайти, варто знати, як захистити особисті дані. Вони можуть бути під загрозою, ми підготували невеличкий гайд стосовно безпечного серфінгу.

Шопінг в інтернеті: як правильно купувати

Шахраї вигадують безліч схем для отримання грошей неправомірним шляхом. Правила, які допоможуть уникнути неприємних ситуацій:

  1. Підозрілі онлайн-форми. У них зазвичай просять вказати пароль від банківської картки, інші дані, які банк не запитає у жодному разі. Не заповнюйте і не відправляйте таку форму.
  2. Перевірені точки продажу. Не купуйте в онлайн-магазинах, які з’явилися у пошуку декілька годин тому. Обирайте ті точки продажу, які функціонують давно.
  3. Додатки. На сайтах шахраїв часто пропонують встановити додаток відомого банку. Якщо інсталювати, є ризик, що особисті дані потраплять у недобросовісні руки. Встановлюйте додатки лише з офіційних джерел.

Намагайтеся при здійсненні оплати користуватися захищеним браузером. Якщо сайт підозрілий, з’явиться вікно з попередженням. Не ігноруйте такі випадки, щоб не натрапити на аферистів.

Пам’ятайте, що банки не розсилають повідомлення з посиланнями усередині. Не переходьте через ноутбуки на ці лінки. Це підступи шахраїв для заволодіння персональною інформацією.

У мережі щохвилини: як убезпечити себе

Намагайтеся не приєднуватися до публічних Wi-Fi. Після користування там можуть зберігатися паролі від гаманців, а цим хтось скористається. Радимо встановити антивірус, програмне забезпечення виконуватиме такі функції:

  • моніторинг сайту, який збираєтесь відвідати;
  • аналіз шкідливих застосунків, програм;
  • наявність вірусів у завантажених файлах.

Останні — найбільш небезпечні. Вірус може заблокувати доступ до гаманця, обмежити права користувача, надіслати особисті дані тим, хто його створив. 

Не погоджуйтесь на надання згоди про обробку персональної інформації, доки не прочитаєте детально умови. Шахраї роблять ставку на те, що звичайний юзер не буде звертати увагу на великий текст. Їм потрібно, щоб користувач одразу клікнув «Я погоджуюсь». 

Будьте уважні з інсталяцією розширень для браузера. ПО може містити шкідливий та небезпечний код. При встановленні таких розширень персональна інформація потрапляє до рук аферистів.

Завжди встановлюйте пароль на домашній Wi-Fi. Контролюйте, скільки та які пристрої підключені до мережі. По-перше — не буде падати швидкість інтернету, а по-друге — ви убезпечете дані від шахраїв. Не нехтуйте встановленням антивірусу. Платні програми працюють більш ефективно, але можна інсталювати free-версії або повністю безкоштовні. Не надавайте паролі та ключі доступу незнайомим людям, будьте обережні у соціальних мережах — це допоможе вам захистити особисті дані.

.