Вівторок, 28 Червня, 2022

Третя перемога Олександра Мамая: результати місцевих виборів

Мер Полтави Олександр Мамай від партії «За майбутнє» вже втретє перемагає на виборах, і далі займатиме посаду міського голови. Детальніше про результати місцевих виборів та конфлікти, затримку з отриманням результатів розповість Полтава Yes.

Результати виборів

В повідомленні Укрінформ зазначається, що міським головою став представник партії «За майбутнє» Олександр Мамай, котрим отримав підтримку з боку полтавчан у вигляді 54% голосів за його кандидатуру. Натомість в його конкурента Сергія Іващенка, представника партії «Слуга народу» 46%, розрив невеликий, лише 3300 голосів.

Опонент Олександра Мамая – Сергій Іващенко визнав свою поразку, подякувавши всім ти, хто за нього голосував та тим, хто взагалі прийшов зробити свій вибір. Представник партії «Слуга народу» зазначив, що 31 тисяча містян зробили свій свідомий вибір і обрали міського голову. Незважаючи на те, що Сергій Іващенко програв, але він поважає вибір полтавчан. Він переконаний, що зміни будуть, їх не спинити, адже ніхто не зможе зруйнувати Полтаву, обкрадати її без наслідків.

Олександр Мамай

Варто нагадати, Олександр Мамай вже був мером Полтави в 2010-2018 роках, директором ТОВ «Інтер-Агро». Полтавська міська рада в 2018 році висловила недовіру до діючого мера міста та відсторонила від влади. Саме же Олександр Мамай неодноразово коментував ситуацію, зазначивши незаконність цих дій.

Після цього були внесені зміни (за допомогою вкраденого ключа), опираючись на які, Олександр Мамай знову ж став мером. Аналогічна незаконна ситуація повторилася в грудні того ж року. В 2019 році балотувався у Верховну Раду як мажоритарник. Така спроба не увінчалась успіхом, адже його кандидатура не набрала достатньої кількості голосів.

Відомо, що мер Полтави має долі в декількох підприємствах, є співвласником ГО «Футбольний клуб «Ракіта»». Олександр Мамай є також президентом спортклубу «Полтава».

Тож з невеликим відривом переміг Олександр Мамай, зайнявши крісло міського голови Полтави. На своїй сторінці у Фейсбуці він подякував полтавчан за те, що зробили саме такий вибір, віддавши перевагу саме його кандидатурі. Різниця між опонентом, Сергієм Іващенком та Олександром Мамаєм дійсно незначна, але містяни зробили свій вибір. Діючий міський голова висловив слова подяки за ту довіру та підтримку, котру отримав від жителів Полтави.

Затримка з отриманням результатів

Нагадаємо, другий тур виборів міського голови Полтави відбувся 22 листопада 2020 року. В результаті переміг Олександр Мамай. Він пообіцяв своїм виборцям зробити все для того, щоб Полтава стала комфортним містом. Він неодноразово підкреслював незаконність дій ТВК по затягуванню встановлення результатів виборів. Через це, за словами Олександра Мамая, місто не може повноцінно функціонувати. Він навіть закликав містян у себе на сторінці у Фейсбуці вийти на «Акцію непокори 30 листопада до Полтавської міської ради» у випадку, якщо не будуть оголошені результати.

«Акція непокори» біля Полтавської міської ради так і не відбулася, адже Олександра Мамая все ж проголосили мером. Спостерігалася затримка результатів, бюлетені перераховували, після чого Полтавська ТВК оголосила офіційно результати виборів. Міським головою Полтави вже в третій раз став Олександр Мамай.

Сам мер прокоментував ситуацію, зазначивши, що справедливість перемогла.