Понеділок, 23 Травня, 2022

Олександр Мамай найвпливовіший політик Полтави

Стали відомі результати соціологічного опитування серед полтавців, який проводився на замовлення Комунальної організації «Інститут розвитку міста» Полтавської міськради, повідомляє «Полтава. Yes».

Як відомо у вересні 2018 Олександра Мамая відсторонили від посади міського голови Полтави, але, незважаючи на це, на думку полтавців, Мамай залишається найвпливовішим політиком Полтави.

За результатами соцопитування, проведеного в Полтаві після імпічменту мера, близько 45% жителів міста підтримали відсторонення міського голови, але при цьому близько 30% негативно поставилися до дій більшості, що відправила Олександра Мамая у відставку.

Під час соцопитування полтавчанам пропонувалося назвати трьох найвпливовіших в Полтаві місцевих політиків, при цьому городянам не пропонувалося робити вибір між наданими прізвищами. Потрібно було самостійно вписати прізвища в порядку, в якому, на думку інтерв’юйованих, політики мають значимість для Полтави.

Найбільше число голосів як найвпливовіший політик Полтави набрав Олександр Мамай – 26,6%.

На другому місці його одвічний противник в боротьбі за пост мера Андрій Матковський – 16,1%.

Третю сходинку в рейтингу популярності зайняв Сергій Каплін, який прославився своєю бурхливою діяльністю – 11,2%. Особливо він запам’ятався полтавцям такими діями, як рубка сокирою на камеру двері кабінету того ж Мамая, коли останній ще був мером Полтави. До речі Сергій Каплін багаторазово брав приступом вотчину Мамая в мерії.

Олександр Шамота, який з 18 вересня 2018 року працює на посаді виконуючого обов’язки міського голови Полтави, зайняв почесну четверту позицію в рейтингу з 9,9%.

До слова Олександр Шамота з 2014 року був помічником у Сергія Капліна, як народного депутата, а в 2015 році вступив у щойно створену «Партію простих людей Сергія Капліна» (в 2016 році перейменована в «Соціал-демократичну партію»).

До речі з міського бюджету Полтави було виділено 150 тис. гривень на проведення даного соцопитування, але міськрада вирішила офіційно не публікувати його результати.