Вівторок, 28 Червня, 2022

Олександр Мамай – НАБУ – нічия

Сьогодні в пресу просочилося повідомлення про те, що НАБУ (Національне антикорупційне бюро України) закрило справу стосовно екс-мера Полтави Олександра Мамая за фактом незаконного збагачення. Справа була закрита ще в грудні 2018 року в зв’язку з відсутністю в діях О.Мамая складу злочину, повідомляє «Полтава. Yes».

Справа була заведена за фактом того, що в 2015 і 2016 роках Олександр Мамай, будучи міським головою Полтави, передав великі активи у власність матері. При цьому законність придбання активів нібито не мала документального підтвердження.

Олександр Федорович Мамай був обраний міським головою Полтави 31 жовтня 2010 року. 15 листопада 2015 року його було повторно обрано міським головою Полтави, а 14 вересня 2018 року Полтавська міськрада висловила Олександру Мамаю недовіру, позбавивши повноважень мера Полтави.

Вся діяльність Мамая на посаді міського голови супроводжувалася скандалами, які посилилися після його відсторонення від управління обласним центром.

Зокрема 10 грудня 2018 року Прокуратурою Полтавської області було вручено Олександру Мамаю підозру про кримінальне правопорушення, а саме про протидію законній господарській діяльності юридичної особи – Полтавської міськради. Колишнього мера Полтави звинуватили в несанкціонованому втручанні в роботу інформаційної системи (нібито А.Ф.Мамай за допомогою вкраденого електронного ключа відновив себе на посаді міського голови).

Сьогодні ж в Полтаві був виправданий Дмитро Тріхна – колишній заступник Олександра Мамая. Його звинувачували в спробі дачі хабара від імені Мамая Ларисі Гольнік – судді Жовтневого районного суду Полтави, яка вела антикорупційну справу проти колишнього мера Полтави. Київський районний суд міста Полтави повністю виправдав Дмитра Тріхну не знайшовши доказів його злочину.

Сьогодні ж на офіційному сайті НАБУ з’явилося повідомлення, про те, що 21.01.2019 НАБУ було повідомлено про підозру колишньому депутату Полтавської обласної ради, який при електронному декларуванні вкрив майно на загальну суму понад ста вісімдесяти мільйонів гривень. З метою слідства прізвище екс-депутата не повідомляється.