Понеділок, 23 Травня, 2022

Сергій Каплін хоче скликати форум по субсидіях

У Комітеті з питань соціальної політики Верховної Ради України сьогодні, 21 січня 2019 року відбулася робоча зустріч, на якій обговорювали житлові субсидії населенню та можливості монетизації, повідомляє «Полтава. Yes».

Ініціатором цієї зустрічі був народний депутат України Сергій Каплін, який використовував під час наради своє передвиборне гасло. Маються на увазі бігборди, встановлені по всіх містах України, на яких Каплін обіцяє «знизити тарифи на газ для населення в 4 рази» і «знизити комунальні платежі в 4 раз», цим він «переплюнув» інших кандидатів в президенти – Юлію Тимошенко і Олега Ляшка , які зі своїх бігбордів обіцяють українцям дворазове здешевлення газу.

Невідомо, чи дійсно Сергій Каплін вважає, що тарифи на газ завищені вчетверо або це передвиборний рекламний хід, але, на його думку, ціну на газ треба знижувати в чотири рази, так як вона є основною складовою собівартості комунальних послуг.

На думку народного депутата, сьогодні жителі України не в змозі оплачувати комунальні послуги, тому держава змушена субсидувати сім з десяти осіб.

Сергій Каплін вважає, що громадян України обкрадають двічі. Перший раз, коли у них відбирають гроші у вигляді податків. Другий раз, коли видають житлові субсидії, тому що це перекладання грошей з однієї кишені в іншу. А саме з державної кишені в приватну. Адже всі ці газо- і енергопостачальні організації знаходяться в приватних руках. І в підсумку гроші у вигляді субсидій потрапляють з державного бюджету на рахунки приватних компаній.

Крім того процес призначення субсидій досить суб’єктивний, тому що рішення про надання або ненадання субсидій часто залежать від суб’єктивної думки членів місцевих комісій, які приймають рішення про надання субсидій.

За підсумками робочої зустрічі прийнято рішення ініціювати скликання великого форуму, на який будуть запрошені керівники комісій по субсидіям. Мета форуму – прийти до загальних принципів оформлення субсидій.