Вівторок, 28 Червня, 2022

Полтавська прокуратура проти анархіста Сергія Чередниченко

Прокуратура Полтавщини вирішила дати бій «активістам-анархістам», повідомляє «Полтава. Yes».

Прокуратура Полтавської області дала юридичну оцінку діям команди Сергія Чередниченко, яка, на думку прокуратури протягом тривалого часу тероризує полтавських чиновників і дестабілізує роботу органів державного і місцевого самоврядування в Полтаві.

У прокуратурі вважають, що Об’єднання громадян «Відродження Полтави», створене Сергієм Чередниченко є не політичною організацією (як декларується), а анархічним ОЗУ, яке систематично влаштовує заворушення, блокує адміністративні будівлі і зриває роботу адміністративних органів, використовує для впливу на чиновників і журналістів загрози і застосовує насильство. Всі ці дії спрямовані на дестабілізацію порядку в Полтаві.

Зокрема прокуратурою було вручено підозру у вчиненні кримінального правопорушення, а саме умисного нанесення побоїв (частина 2 статті 27 КК і частина 2 статті 3590 КК).

Після того як прокуратура вручила багатьом «активістам» підозри в кримінальних і адміністративних правопорушеннях почалися заклики до блокування роботи прокуратури та тиску на її працівників.

Але прокуратура не пішла на поводу у «активістів» і внесла до Єдиного державного реєстру досудових розслідувань відомості за ознаками кримінального правопорушення – вплив на діяльність працівника правоохоронного органу (частина 1 статті 343 КК України).

На своєму офіційному сайті Прокуратура Полтавської області повідомила, що «Органи прокуратури будуть і надалі вживати всіх можливих законних заходів з метою недопущення прояву насильства і «закону джунглів» на Полтавщині для забезпечення спокійного й цивілізованого проживання громади».

У свою чергу Сергій Чередниченко свою провину не визнає, і заявляє, що «наїзд» прокуратури на нього особисто і на керовану ним організацію пов’язаний з домовленостями між прокуратурою області та міською владою Полтави. Нібито влада пообіцяла прокурорським працівникам виділити квартири за те, що Сергія Чередниченко приберуть з політичної арени.