Вівторок, 28 Червня, 2022

Електронний квиток в Полтаві. Скоро конкурс

Ще 20 грудня 2018 року виконком Полтавської міськради затвердив «Концепцію впровадження автоматизованої системи обліку оплати проїзду в міському пасажирському транспорті Полтави», повідомляє «Полтава. Yes».

Про необхідність введення в Полтаві електронної оплати проїзду в громадському транспорті розмови ведуться вже давно. Важко сказати, у що це виллється місту і як до такої інновації поставляться пасажири. Але головною перешкодою на шляху впровадження нововведення є підприємства і підприємці – перевізники. Адже електронна система не тільки дозволить пасажирам здійснювати оплату за безготівковим розрахунком (що обріже потік готівки в кишені перевізників), не тільки дозволить вести облік пасажиропотоку та пільговиків, а й дозволить взяти під контроль всі доходи транспортників. А кому це сподобається?! Ось і перешкоджали вони впровадженню електронного квитка усіма правдами і не правдами.

І ось, полтавська влада всерйоз взялася за вирішення цієї нагальної проблеми, прийнявши в кінці минулого року «Концепцію». За попередніми планами реалізація її запланована до початку травня 2019 року. Тобто до травневих свят полтавці можливо вже будуть оплачувати проїзд в міському транспорті без допомоги банкнот.

З метою реалізації програми по впровадженню електронного квитка Виконком Полтавської міськради оголосив конкурс із запровадження електронної системи оплати проїзду. На участь в конкурсі подало заявку одне єдине підприємство – ПП «Укр-Спец-Софт» з Дніпра. Засідання конкурсного комітету відбудеться 12 лютого, на ньому «Укр-Спец-Софт» проведе презентацію своїх пропозицій, які поки не розкриваються.

За умовами конкурсу його переможець за свої послуги буде отримувати комісійні – 10% від коштів, отриманих при оплаті проїзду через автоматизовану електронну систему. Крім програмного забезпечення переможець конкурсу повинен встановити у громадському транспорті валідатори – електронні пристрої для зчитування смарт-карт, якими буде проводитися оплата за проїзд.