Вівторок, 24 Травня, 2022

На що звернути увагу при купівлі первинного житла: поради експертів

Багато хто з нас мріє придбати квартиру в новобудовах та мати власне житло. Це, однозначно, чудова інвестиція, яка точно окупиться. Однак варто наголосити, що існує велика кількість нюансів, які слід враховувати під час вибору помешкання. Ретельний підхід до пошуків квартири гарантує хороший результат. Експерти радять враховувати наступні фактори:

Інфраструктура району

Важливо, щоб усі об’єкти, які ви плануєте відвідувати часто чи кожного дня, були в пішій доступності від будинку. До найбільш вагомих відносять продуктовий магазин або супермаркет, аптеку, поліклініку. Якщо у вас є діти, краще обирати квартали, де поблизу є школи і садки. Інші заклади потрібно вибирати за потребою. Наприклад, хтось хоче мешкати біля парку, а хтось ― біля бібліотеки.

Перед тим, як обрати будинок та район, напишіть список об’єктів, які вам необхідні для комфортного життя. Такий підхід значно полегшить завдання.

Транспортна розв’язка

Це не менш важливий критерій вибору помешкання. Часто новобудови розташовані за містом, де не передбачені маршрути громадського транспорту. Навіть найдемократичніша ціна на житло не виправить ситуацію: добиратися додому з трьома пересадками не сподобається нікому. Якщо у вас немає власного автомобіля, звертайте увагу на сполучення та кількість маршрутних таксі.

Стан готовності будинку

Часто девелопери продають квартири ще на стадії планування. Як правило, помешкання тоді можна придбати навіть на 20% дешевше. Однак, у цьому випадку, клієнт змушений чекати 3-4 роки до моменту, коли будівництво буде завершене. Якщо ви не готові переїжджати через такий великий проміжок часу, шукайте варіанти, які вже здані в експлуатацію. Щоб полегшити це завдання, відвідайте сайт Вдома.Онлайн. Тут можна знайти перелік всіх новобудов, а також детальну інформацію про забудовника та опис квартир.

Документи

Дуже часто трапляються історії, коли житлові споруди будуються незаконно, а ті, хто придбав площу в них залишаються ні з чим. Саме тому, перед укладенням договору купівлі-продажу з девелопером, перевірте наступні документи:

  • затверджений архітектурний проєкт;
  • дозвіл на будівництво;
  • ліцензія на будроботи підрядника;
  • дозвіл на підключення комунікацій (газ, вода, світло, каналізація);
  • кадастровий номер ділянки;
  • якщо будинок готовий ― декларація про готовність об’єкта до експлуатації.

Тільки у випадку наявності перелічених документів купівля житла буде безпечною.

Отже, до процесу придбання квартири слід підійти з особливою ретельністю та присвятити пошукам трохи часу. Якщо ви не маєте досвід у такій справі, краще зверніться до спеціалістів. Завдяки своєму досвіду, вони зможуть підібрати для вас найкращий варіант.