Вівторок, 28 Червня, 2022

Що планує зробити президент в Полтаві?

Президент України Володимир Зеленський чимало разів побував у Полтаві з робочими візитами і неодноразово ділився з мешканцями нашого міста своїми планами стосовно його розвитку, розповідає сайт yes-poltava.com.ua.

Дуже багатим на обіцянки виявився вересневий візит президента Зеленського до Полтави в 2020-му році – тоді, в передвиборчий (напередодні місцевих виборів в Україні) період, гарант хотів підняти рейтинги своєї партії “Слуга народу”, тому й не дивно, що наобіцяв полтавцям золоті гори. Давайте разом пригадаємо цей візит і згадаємо про те, що ж тоді напланував гарант зробити у Полтаві.

Реконструкція однієї зі смуг в Полтавському аеропорту

Передусім, Володимир Зеленський згадав про стан злітно-посадкової смуги Полтавського аеропорту (ясна річ, адже саме аеропорт – перше місце, куди потрапив президент по приїзді зі столиці). Приземлившись в Полтавському аеропорту, Володимир Зеленський навіть пожартував, що подумав, наче це його остання поїздка в житті – в такому “сумному” стані перебувала злітна смуга аеропорту.

За враженнями президента, аеропорт не працює саме через жахливий стан злітної смуги – за його словами, вона не сучасна і ніяк не пристосована до роботи в теперішніх умовах. Тож у зв’язку з цим президент вирішив запевнити полтавців в тому, що Полтавський аеропорт стане другою частиною програми “Велике будівництво” на Полтавщині.

Так, Володимир Зеленський розповів про створення проєкту реконструкції аеропорту в Полтаві – мовляв, в 2021 році вони розпочнуть реалізувати проєкт, а саме – відновлювати та робити сучасною злітну смугу. Сам же термінал в аеропорту, за словами гаранта, абсолютно в нормальному робочому стані.

Згідно з обіцянками президента полтавцям, на реконструкцію аеропорту буде виділено орієнтовно 400 мільйонів гривень. Проєкт реконструкції мав би бути готовий до початку 2021-го року, згідно з обіцянками президента, а вже в березні 2021-го року мали б розпочали втілювати проєкт у життя.

Доля спорткомплексу в авіамістечку

Гріхом було перебувати з робочим візитом у Полтаві і не підняти наболілу тему для мешканців нашого міста – мова йде про спортивний комплекс в авіамістечку по вулиці Петра Юрченка, який будується більше 13 років і все ніяк не може добудуватися.

За весь тривалий час будівництва на спортивний комплекс на Юрченка було витрачено понад 82 мільйона гривень. Завершення ж будівництва спорткомплексу в Полтаві оцінюють в суму понад 106 мільйонів гривень. Хоча, в 2020-му році тільки на будівництво було виділено ще 10 мільйонів гривень, а в 2021-му році Полтавщина має отримати субвенцію з Державного бюджету на суму в понад 60 мільйонів гривень, область же має докласти з власного бюджету ще понад 30 мільйонів гривень на те, щоб нарешті докінчити будівництво довгоочікуваного спортивного комплексу в нашому місті.

За планами президента, цього можна досягти і закінчити будівництво спортивного комплексу вже в 2021-му році. Звісно, якщо цих вкладених мільйонів буде достатньо.

Палац спорту на три поверхи і на 1500 місць для глядачів

Ще давніше було відомо про те, що у Полтаві в найближчі роки має з’явитися новенький потужний Палац спорту на велику місткість в 1500 глядачів та на три поверхи. Перебуваючи з робочим візитом в Полтаві в вересні 2020-го року, Володимир Зеленський підняв це питання і розповів, що до кінця вересня проєкт будівництва палацу спорту вже буде готовий і його розпочнуть реалізувати вже найближчим часом. Що стосується конкретних цифр, то відомо, що вартість розробки проєкту сягає понад 650 тисяч гривень.

Палац спорту має з’явитися в майбутньому мікрорайоні “Лазурний”. За словами президента, в 2021-му році на його будівництво з державного бюджету виділять 200 мільйонів гривень і вже за три роки будівництво мають повністю завершити та відкрити новенький палац спорту.

Будівництво сміттєпереробного заводу – відповідальність місцевих депутатів?

Немає нічого дивного в тому, що під час робочої поїздки в Полтаву український гарант згадав і про наболілу тему сміттєпереробного заводу, який вже понад 10 років “будується” в нашому місті. Сміттєпереробний завод в Полтаві мав би з’явитися ще до 2015-го року, однак з кожним роком терміни будівництва лише відкладають. Коли в президента запитали плани стосовно цього, то він переклав відповідальність за боротьбу з відходами на депутатів Полтавської міської ради.

Питання обговорили без конкретних сум, дат, цифр взагалі – не прозвучало абсолютно жодної конкретики від президента. Схоже, що сміттєпереробний завод у Полтаві таки залишиться мрією.

Набережна Ворскли

Продовжуючи попередню тему екології, президент, хоч і без ретельної конкретики, пригадав собі, що в Полтаві тече чудова річка Ворскла, однак немає жодної набережної, де б могли відпочивати і насолоджуватися пейзажами мешканці нашого міста та його гості.

На думку президента Зеленського, займатися цим надзвичайно важливим питанням повинна саме полтавська нова влада. Саме полтавська влада повинна, на думку гаранта, зробити так, щоб набережний район не був територією елітної забудови, а став місцем для громадськості та дозвілля.

До слова, президент не перший, хто зауважив, що в Полтаві немає належної набережної. Полтавчани і раніше говорили про те, як чудово було б облаштувати гарну набережну в місті. Депутатам Полтавської міської ради було запропоновано ініціювати розробку міської програми і запланувати будівництво набережної на 2021-2025 роки. За пропозиціями ініціативних полтавчан, тут би мало з’явитися чимало чудових речей для дозвілля – алея, паркова зона, кафе, різноманітні локації для заходів. Загалом, полтавська набережна в перспективі має стати найкращою локацією відпочинку полтавчан та всіх, хто до нас приїжджає.