Вівторок, 28 Червня, 2022

Підкуп на виборах: скільки пропонували полтавчанам

25 жовтня 2020 року відбулися місцеві вибори по всій території України. На різних виборчих дільницях фіксували порушення. Цікаво, чи були випадки спроб підкупу. Детальніше про те, скільки полтавчанам пропонували розповість Полтава Yes.

Факти підкупу

Полтавцям пропонували гроші за те, щоб написати заяву до поліції про факт підкупу виборців. Пропонували 5 000 гривень.

Відомо, що пропонував подібні дії вчинити Іван Сватенко. Він написав на своїй сторінці у Фейсбуці, що готовий заплатити 5000 гривень за викриття підкупу. Він зазначив, що містяни та він особисто втомилися від чуток про те, що виборців, їх голоси купують. Щоб недопустити таких ситуацій на місцевих виборах 2020 року Іван Сватенко провів експеримент. Він закликав всіх містян, кого намагаються підкупити, чи їх знайомих, передати те, що є альтернатива. Мова йде про отримання 5000 гривень – це свого роду заохочення, яке отримає полтавчанин, якщо погодиться викрити підкуп, в офіційному порядку звернутися до поліції. Після того, як особа дасть свідчення, тоді отримає кошти.

Викриття

Іван Сватенко зазначив, що планує витрачати власні кошти на це, адже він є найбагатшим серед заступників мера Полтави.

Він додав, що у випадку, коли до нього надійдуть повідомлення про підкуп, подальші дії будуть виглядати наступним чином. Разом з Іваном Сватенко така особа піде до поліції та напише заяву, після цього отримає обіцяні кошти. Він наголошує, що просто повідомлення про пропозицію підкупу замало, необхідно звернутися до поліції. Таким чином, в правоохоронних органів більше шансів піймати злочинця «на гарячому». Він переконаний, що після подібних звернень, можна буде розірвати коло підкупу на виборах.

Іван Сватенко зазначає, що жодного повідомлення до нього не надходило, відповідно, ніхто так і не отримав з полтавчан 5 000 гривень.