Вівторок, 28 Червня, 2022

Пристрасті навколо персони Уляни Супрун

Якщо «запитати у Вікіпедії» хто такий «Доктор Смерть», вона видасть з десяток імен людей з різних країн, яким з якоїсь причини дали таке прізвисько. Серед них буде і ім’я виконуючого обов’язки міністра охорони здоров’я України Уляни Супрун, розповідає «Полтава. Yes».

Саме по ній сьогодні – 5 лютого 2019 року розігралися неабиякі пристрасті. Відомий всім нардеп, кандидат в президенти і головний радикал України Олег Ляшко привселюдно заявив, що Окружний адмінсуд Києва виніс рішення, яке забороняє Уляні Супрун керувати українським Міністерством охорони здоров’я. Таке рішення суд виніс у відповідь на позовну заяву Ігоря Мосейчука – колеги Ляшко по радикальній партії. При цьому Ляшко на своїй сторінці в Фейсбук опублікував копію судового рішення.

Така новина не те що підняла хвилю, а викликала цунамі в засобах масової інформації, особливо в Фейсбук. Український уряд, «дізнавшись новина зі ЗМІ» встав на захист своєї «товаришки» і тепер проводить консультації з юристами, готуючись відстоювати в суді «честь мундира». Про це на своїх сторінках в соціальних мережах заявив і кабмін і мінохоронздоров’я.

При цьому КМ України висловив стурбованість, вважаючи, що своїм рішенням суд намагається поховати медичну реформу в Україні. Нібито з приходом Уляни Супрун були зруйновані корупційні схеми в українській охороні здоров’я і тепер «медицина трьохмильними кроками йде в своє світле майбутнє, про що може переконається будь-який пацієнт» (прим. автора), зокрема ліквідуються пологові та хірургічні відділення, амбулаторії тощо і т.п.

Висловили стурбованість зупинкою медичних реформ і закордонні «товариші», наприклад Джудіт Гоф (посол Великобританії в Україні) в своєму Твіттер висловила стурбованість, що відсторонення Уляни Супрун може вплинути на життєво важливі медичні реформи.

У той же час звучать голоси, що реформи Супрун вже «дістали» не тільки переважну більшість населення України, а й високих зацікавлених осіб, і тепер вічного в.о. віддають в заклання як жертву напередодні президентських і парламентських виборів в Україні.