Вівторок, 28 Червня, 2022

Як себе поводити коли виявили вибухонебезпечний предмет

Нещодавно в Полтаві на одному з узбіч по вулиці імені Івана Мазепи було знайдено предмет, який був схожий на гранату. Об’єкт знаходився між проїжджою частиною і тротуаром. Недалеко біля знахідки знаходиться аптека та магазин. Завдяки перехожим, котрі повідомили про знахідку поліціянти та рятувальники змогли швидко прибрати небезпечний предмет з людного місця. Була граната муляжем чи справжньою, наразі з’ясовують спеціалісти. Але у будь-якому випадку моторошно собі навіть представити наслідки від вибуху у громадському місці.

На території нашої країни, внаслідок військового конфлікту, суттєво почастішали випадки незаконного зберігання та перевезення зброї та вибухонебезпечних предметів. Також варто не забувати що кожен рік, саме у весняний час, у наслідок діяльності води та зсувів ґрунту, на Полтавщині знаходять вибухонебезпечні предмети часів Другої світової війни.

Що ж робити коли ви знайшли підозрілий предмет та як на це реагувати розповість yes-poltava.com.ua 

Головне, що потрібно робити коли ви помітили підозрілий предмет це зберігати спокій та не втрачати самоконтроль. Далі потрібно обов’язково попередити всіх хто вас оточує і повідомити про знахідку поліцію та рятувальників. Варто подбати щоб у небезпечній зоні не знаходилися сторонній особи. Також варто дочекатися після дзвінка відповідні служби, щоб показати місце де був виявлений предмет.

Категорично забороняється торкатися підозрілого предмета руками та користуватися біля нього джерелами відкритого вогню (запальничка, сірники та ін.). Заборонено будь-яким чином переміщувати підозрілий предмет та змінювати його положення. Ні в якому разі не намагайтеся самостійно знешкодити вибухонебезпечний предмет. Не варто переносити або перевозити підозрілі предмети у місця масового скупчення людей. Не намагайтеся розібрати чи розрізати такі предмети. Не кидайте їх у багаття і не ударяйте тверді поверхні. Також не закопуйте їх та не кидайте до водойми, колодязя чи іншого заглиблення. Будьте обачними бо ви наражаєте на небезпеку не тільки себе, а й своє оточення.