Вівторок, 28 Червня, 2022

Прокурори Полтави повернули державі 99 гектар землі

«Земельні війни» йдуть по всій Україні багато років. І Полтавщина в цьому плані не виняток. Інша справа, що Прокуратура полтавської області останнім часом почала завзято відстоювати інтереси держави і повертати в її власність земельні ділянки що використовуються незаконно, розповідае “Полтава. Yes”.

За 2018 рік прокуратура направила до суду дев’ять звинувачень в аферах з землею, які виявлені в різних районах Полтавської області. Може здатися, що дев’ять справ за рік це мало. Але, по-перше, раніше «земельні справи» як правило, до суду не доходили взагалі. По-друге, мова йде не про шести сотках. Кожен випадок – це незаконно вкрадені з державної власності десятки гектар, а, як правило, навіть сотні.

Ось тільки деякі типові випадки встановлених правопорушень у земельній сфері:

  • У Кобеляцькому районі встановлено факт самовільного зайняття 60 гектар сінокосів;
  • У Чорнухинському районі теж 60 гектарів;
  • У Лубенському районі незаконно під посіви захопили 150 гектарів;
  • У Зіньківському районі те ж саме, тільки вже 230 гектарів.

І ясна річ, що подібне беззаконня не обходиться без участі державних адміністрацій на місцях, або відбувається як мінімум з їхньої мовчазної згоди.

Зовсім свіжий випадок повернення незаконно використовуваної землі державі, про який прокуратура повідомила 16 січня 2019 року, стався в Полтавському районі. Прокуратура встановила, що Полтавська районна державна адміністрація надала бізнесменам землю сільськогосподарського призначення в обхід процедури проведення аукціону. У той час як Земельний кодекс України встановлює право оренди земельної ділянки за результатами торгів на конкурсній основі, а розмір орендної плати встановлюється після проведення експертної оцінки вартості земельної ділянки. Але нічого, встановленого за законом не робилося.

Таким чином, в «руках» у недобросовісних людей виявилася земля вартістю 20 мільйонів гривень і площею 99 гектарів, а фінансові інтереси держави були порушені.

Прокуратура звернулася з позовом до суду, який задовольнив позовні вимоги прокурорів в повному обсязі і повернув землю у власність держави.