Вівторок, 28 Червня, 2022

Господарський суд Полтавської області визнав ПААЗ банкрутом

15 січня 2019 року Господарський суд Полтавської області виніс рішення про визнання банкрутом ПАТ «Полтавський автоагрегатний завод», повідомляє «Полтава. Yes».

І це сумно. ПААЗ підприємство, історія якого почалася в рік перемоги (1945) є єдиним в Україні (і одним з найбільших на території колишнього СРСР) спецпідприємством, яке виробляє гальмівну апаратуру для таких автомобільних гігантів як МАЗ, КамАЗ, БелАЗ, КрАЗ, а також для автобусів, тролейбусів , залізничних вагонів, та іншої спеціальної техніки.

Справу про банкрутство заводу суд порушив в квітні 2018 року, коли сума вимог кредиторів становила понад 750 млн. гривень. Причому ініціатором процедури банкрутства став власник.

ПАТ «ПААЗ» входить до складу фінансово-промислової групи «Фінанси і Кредит», основним бенефіціаром (а попросту власником, хоча і не прямим), є народний депутат України Костянтин Жеваго, обраний по 150 Полтавському виборчому округу. Група «Фінанси та Кредит» контролює близько восьми десятків підприємств, в число яких входять машинобудівні і суднобудівельні заводи, фармацевтичні компанії та ін. До найвідоміших підприємств фінансово-промислової групи, які у всіх на слуху, можна віднести ВАТ «Полтавський гірничо-збагачувальний комбінат», ЗАТ«Росава», ПАТ«АвтоКрАЗ», Банк «Фінанси та Кредит».

Примітно, що у вересні 2015 року банк «Фінанси і Кредит» був визнаний неплатоспроможним із загальними боргами, що перевищують 30 млрд. гривень (з них 17 млрд. гривень перед вкладниками – приватними особами). При цьому перевірка НБУ показала, що з кредитного портфеля банку в розмірі 29 млрд. гривень 22 млрд. становлять кредити підприємствам промислово-фінансової групи «Фінанси і кредит».

Так само примітно, що в грудні 2018 року розпочато процедуру банкрутства ЗАТ «Росава» – найбільшого в Україні виробника автомобільних шин. При активах близько 4.16 млрд. гривень кредиторська заборгованість становить 20,5 млрд. гривень.

А 11 жовтня 2018 року було відкрито провадження про банкрутство кременчуцького ПАТ «АвтоКрАЗ».

Цікаво, що, не беручи до уваги, банку «Фінанси і Кредит» інші перераховані банкрути працюють, і їх директори з оптимізмом дивляться в майбутнє – в результаті банкрутства їм не доведеться віддавати борги…