Понеділок, 23 Травня, 2022

Громадські слухання в Полтаві

У виконкомі Полтавської міськради 10 січня 2019 року пройшли громадські слухання. На них були обговорені проекти рішень полтавської міської влади «Про встановлення тарифів на перевезення пасажирів у пасажирському транспорті Полтави» і «Про встановлення тарифів на перевезення пасажирів міським електричним транспортом – тролейбусом». Мова йде про збільшення тарифів на проїзд у тролейбусах з 2 гривень до 3 і в автобусах з 4 гривень до 5, розповідае “Полтава.Yes”.

У Полтаві вже давно йде «колотнеча» через спроби перевізників підвищити тарифи на проїзд в міському громадському транспорті.

Хто не пам’ятає Полтаву 12 грудня 2018 року в годину пік? Сильний снігопад, і … величезні натовпи людей на зупинках громадського транспорту.

Це стало наслідком страйку, оголошеного приватними автоперевізниками Полтави. Вони вимагали підвищити тарифи на провезення пасажирів на міських маршрутах.

Передісторія конфлікту така. У червні цього року Полтавський окружний адміністративний суд визнав незаконними рішення Виконкому Полтавської міськради № 273от 28.12.17 «Про затвердження тарифів на перевезення пасажирів у пасажирському транспорті м Полтава» та № 274 «Про затвердження тарифів на перевезення пасажирів міським електротранспортом – тролейбусом». Іншими словами, як кажуть в народі «суд знизив ціну на проїзд» в тролейбусах до 2 грн., А в автобусах і маршрутках до 4 грн. У вересні цього року Харківський апеляційний адміністративний суд залишив рішення своїх полтавських колег в силі.

Ось перевізники і збунтувалися, вимагаючи підняти тарифи, мотивуючи свої вимоги подорожчанням палива та збільшенням заробітної плати.

Оперативно на страйк відреагував всюдисущий народний депутат Сергій Каплін, який в той же день направив депутатські запити в АМКУ, ГПУ, СБУ та інші структури.

У зверненнях висунуті вимоги, – покарати винних, які, на думку С.Капліна під час введення в країні воєнного стану здійснюють дії, які можуть мати ознаки підриву конституційного ладу.

До речі, народ (пасажири) вкрай, негативно сприйняв ініціативу транспортників. Важко перерахувати якими словами в інтернеті їх називали. І це зрозуміло, адже громадським транспортом користуються в основному малозабезпечені громадяни…

Громадські слухання триватимуть до 20.01.2019 року включно. Будь-який бажаючий може подати свої пропозиції до відділу транспортних перевезень та зв’язку, і в відділ тарифної політики та моніторингу цін в письмовому вигляді, після цього всі подані пропозиції будуть розглянуті.