Понеділок, 23 Травня, 2022

Суд сказав Олександру Мамаю «ні»

22 грудня Полтавський окружний суд розглядав позов Олександра Мамая – колишнього мера Полтави, якого депутати міськради Полтави відправили у відставку 14.09.18. О.Мамай вимагав скасувати рішення про звільнення, визнавши його незаконним, але суд позов відхилив, повідомляє “YES Полтава”.

Мером Полтави Олександр Мамай був вперше обраний 31 жовтня 2010 рік (переобраний в жовтні 2015 року), здобувши значну перемогу над головним своїм конкурентом Андрієм Матковським (обіймав посаду мера Полтави в 2006 -2010 роках). Тоді Мамаю віддали свої голоси 61,64% виборців. У свою чергу Андрій Матковський на посаді міського голови змінив Анатолія Кукобу – легендарну особистість, єдиного на Україні мера, який обирався на цю посаду п’ять разів поспіль.

В ті часи, коли мером Полтави був А.Кукоба, були відносні часи політичної стабільності. Згодом, після смерті, Анатолію Кукобі в місті було встановлено пам’ятник і в його честь названа одна з вулиць Полтави. Після того, як Кукоба покинув пост мера, навколо цієї посади почалися постійні чвари.

Ось і вся діяльність Олександра Мамая на посаді глави Полтави супроводжувалася постійною галасом. Думки населення Полтави щодо цієї діяльності полярно розділилися. Одні вважають, що Мамай – гідний мер, який зробив дуже багато для Полтави і її жителів (наприклад, в 2009 році О.Мамай переміг у національному конкурсі «Благодійник року) і збираються голосувати за нього на чергових виборах, інші вважають структуру влади, створену за роки правління Олександра Мамая наскрізь корумпованою.

За словами депутатів, що відправили Олександра Мамая у відставку це сталося через незліченні порушення останнім українських законів і Конституції, а так само прав громадян.

Насправді для звичайних жителів Полтави навряд чи має значення, хто сьогодні стоїть біля штурвалу міста, їм головне – щоб жилося добре. А то, що боротьба за місце мера – це чисто політична гра, можна переконатися, почитавши пости в Фейсбуці на особистих сторінках. І Олександр Мамай і Олександр Шамота (секретар Полтавської міськради), який нині «рулить» звинувачують один одного в спробах рейдерського захоплення міської влади.