Вівторок, 24 Травня, 2022

Полтавська тероборона отримає додатково з обласного бюджету 20 мільйонів гривень

Із проєкту рішення Полтавської обласної ради стало відомо, що планується внести зміни у Комплексну програму оборонної роботи на 2021-2027 роки. Відбудеться це через звернення до Полтавської ОДА командира військової частини А7044 Костянтина Калентьєва, пише yes-poltava.com.ua.

Спочатку на поточний рік на програму з підтримки та розвитку локальної територіальної оборони заклалася сума в 10 мільйонів гривень, втім нещодавно на пленарному засіданні сесії обласної ради вирішили подвоїти фінансові видатки. Тепер сума, яка має бути виділена для підтримки ТрО Полтавщини становить 20 мільйонів гривень. Їх виділять задля потреб бригади та батальйонів.

Загони територіальної оборони Полтавської області отримають додаткові ресурси через загострення конфлікту між Україною та державою-агресоркою Російською Федерацією та загрозою повномасшабної війни на території нашої держави. Через це, виникла потреба у більшій допомозі розвитку додаткових військових потуг, які матимуть на меті допомагати передовим силам Збройних сил України. Однією з ланок боротьби з можливою окупацією є територіальна оборона.

На що мають піти гроші?

Дана сума в 20 мільйонів гривень має бути витрачена на наступне:

  • Покращення оборонної роботи та її здійснення;
  • Заходи по теробороні;
  • Забезпечити заходи із підвищення ефективності охорони громадського порядку, профілактики правопорушень і злочинів;
  • Покращення оборони в області;
  • Придбання для бійців ТрО військової форми та засобів зв’язку.

Окрім цього, з цих грошей мають закупити шість автомобілів Mitsubishi L2000, провести капітальний ремонт у комплексі будівель та інженерних мережах у Полтаві, а також обладнати робочі місця.

“Сьогодні стартує марафон єдності. Агресор має знати, що усі громади чинитимуть опір. Протягом останніх кілька днів всі місцеві ради збираються на позачергові сесії для того, щоб виділити кошти для потреб територіальної оборони. Полтавщина теж готова відповісти на агресивні дії», – говорить тимчасово виконуючий обов’язки голови Полтавської ОДА Дмитро Лунін.

Також чиновник повідомив, що аналогічну суму – 20 млн грн, для тероборони Полтавщини будуть виділяти й з бюджетів місцевих громад.