Понеділок, 23 Травня, 2022

У Полтаві прийняли план “Полтавського спротиву”

Під час проведення позачергової сесії Полтавської міської ради депутатами була прийнята програма “Полтавський спротив” на три найближчі роки: у період з 2022 по 2024 рік. За таку ініціативу проголосували “За” 37 депутатів, пише yes-poltava.com.ua.

На що спрямують кошти?

Варто відмітити, що метою прийняття такого проєкту стала необхідність допомоги формуванню та розвитку територіальної оборони у Полтаві, а також організація підготовки громадян до відсічі можливої атаки країни-агресорки Російської Федерації.

Тому, на дані цілі й планується цьогоріч витратити близько 4 мільйонів гривень. Всього ж за трьохрічний період на організацію відбиття наступу ворога хочуть витратити майже 5,3 мільйони гривень. Проєкт “Полтавського спротиву” був презентований депутатам міськради ще 11 лютого. Тоді ж на його реалізацію планували витратити 4,6 мільйонів, але після правок бюджет програми збільшився до нинішніх 5,3 млн грн.

З цих грошей планується витратити:

  • 2,2 мільйони гривень на облаштування комунікацій (електропостачання, водопостачання та системи опалення) для адміністративної будівлі військової частини А7310 (144-й батальйон територіальної оборони), що розташовується у промзоні неподалік військового аеродрому Полтави;
  • 800 тисяч гривень на придбання спеціалізованих технічних засобів та ремонт цієї частини;
  • 450 тисяч гривень на забезпечення її меблями й комп’ютерною технікою;
  • 100 тисяч гривень планують витратити на інформування жителів міста про можливість вступу до місцевих добровольчих формувань;
  • 100 тисяч гривень на перевезення цих формувань;
  • 100 тисяч гривень на їхню військову підготовку;
  • 50 тисяч гривень- на організацію військово-польових зборів.

Також 750 тисяч гривень хочуть виділити на заходи з інформування громадян у засобах масової інформації, а 30 тис. грн –  на проведення дитячо-юнацьких військово-патріотичних ігор “Сокіл” (“Джура”).

Важлива ремарка: цей проєкт не отримає свого фінансування, доки не приймуть бюджет Полтавської громади на 2022 рік. Зараз цей проєкт розглядають у комісіях та вносять у нього правки. Попередньо відомо, що бюджетна сесія планується відбутися 4 березня.

Якими є цілі програми?

Програма “Полтавський спротив” була створена задля збереження державного суверенітету та незалежності України, підвищення обороноздатності нашої держави, а також забезпечення готовності до проведення різноманітних заходів територіальної оборони і підготовки громадян до національного спротиву ймовірній окупації території Полтавської громади військами ворога.

Основними пріоритетами даної програми було назване залучення фахівців багатьох профілів до військово-патріотичного виховання полтавської молоді, сприяння та підготовка їх до служби у лавах Збройних сил України, а також забезпечення військових частин та підрозділів тероборони різноманітними військово-технічними засобами.

Окрім цього, на наступні 3 роки  планується активізація більш щільної співпраці з різними ветеранськими, молодіжними, військово-спортивними та іншими громадськими організаціями Полтави задля посилення військово-патріотичного виховання громадян.