Четвер, 28 Березня, 2024

Десять років обіцянок мера Мамая: що так і не вдалося зробити?

Багато років при владі в Полтаві перебуває скандальний політик Олександр Мамай, відомий не тільки завдяки численним конфліктним ситуаціям, а й щедрими обіцянками. Це й не дивно – хто з українських політиків не грішить перед виборами, обіцяючи своїм виборцям золоті гори? Олександр Мамай неодноразово демонстрував глибоку пошану до таких політичних вітчизняних традицій, а результати його обіцянок редакція сайту yes-poltava.com.ua вирішила оприлюднити нижче.

Кумівству в Полтавській міській раді – (не)бути!

В листопаді 2010-го року, цілеспрямовано крокуючи до мерського крісла, Олександр Мамай вирішив (щоправда, тільки на словах, як виявилося згодом) покласти край кумівству в Полтавській міській раді. В тому числі, ця обіцянка стосувалася і того, що за його влади чиновники не будуть отримувати земельні ділянки в місті. Але, як то кажуть, “обіцянка-цяцянка”…

Вже за шість років після того, як Олександр Мамай публічно дав вищезгадану обіцянку, мер, схоже, забув про свої гучні слова. В 2016-му році, ще за його керівництва містом, в ході засідання міської ради в Полтаві було виділено земельну ділянку для доньки мера. Згідно з цим рішенням, доньці Олександра Мамая було виділено вісім сотиків землі в Полтаві.

Цікаво, що тоді, в 2016-му, депутати Полтавської міської ради вже розглядали це питання, але на першому засіданні більшість депутатів так і не підтримали виділення земельної ділянки доньці мера. Згодом вони “виправилися” і таки дали згоду на це.

Радикальне рішення у боротьбі з відходами – будівництво сміттєпереробного заводу в Полтаві

Той же 2010-й рік виявився дуже багатим на щедрі обіцянки Олександра Мамая. Так, в цьому ж році Олександр Мамай зробив ще одну гучну заяву – запевнив полтавців, що вже невдовзі в місті з’явиться потужний сучасний сміттєпереробний завод. Згідно з обіцянками міського голови, завод з переробки відходів потужністю в 100 тисяч тонн на рік мав би з’явитися в Полтаві до 2015-го року. Йшов 2021-й, а заводом в місті ще ані не пахне.

Натомість з’явилася нова інформація про майбутній сміттєпереробний завод – цю обіцянку підхопили ледь не всі кандидати на пост міського голови Полтави і почали щедро використовувати в своїх передвиборчих програмах. Вже тепер відома нова кінцева дата будівництва заводу – обіцяють, що він має з’явитися в нашому місті вже до 2025-го року.

Будівництво молокозаводу в Полтаві

Програма кандидата на посаду полтавського мера у 2010 році виявилася досить великою і включала ще один важливий пунктик. Серед обіцянок потенційного мера йшлося про підтримку малозабезпечених людей і було зазначено конкретну дію, яку мав зробити Мамай в рамках цього пунктику – це будівництво молокозаводу в Полтаві, що дозволило б знизити вартість молочної продукції на 15-20%.

Згодом питання будівництва молокозаводу в Полтаві підняли знову, однак вже кілька років потому – в 2015-му, коли визначили, де він має бути облаштований і за яких умов його будуватимуть. В 2015-му році чиновники домовилися на тому, що завод будуть будувати в найближчі кілька років і вже до 2020-го року молокозавод в Полтаві мав з’явитися і почати функціонувати.

Проте що ж ми маємо сьогодні? На вулиці вже – 2021-й рік, а молокозавод, обіцяний полтавським мером Мамаєм, так і не з’явився у нашому місті.

Заводи – то любов: запуск в роботу асфальтного заводу в Полтаві

Вочевидь, тема будівництва нових підприємств та запуск заводів на території міст – одна з найулюбленіших для українських чиновників. Полтавський мер обіцяв звести в рідному місті цілу низку заводів і повернути до роботи старі, серед яких такою ж мрією для полтавців і порожніми словами мера залишився асфальтний завод. Пам’ятаєте, коли мер пообіцяв привести до тями це підприємство? Це ще було в 2012-му році.

За завод начебто взялися, там тривали ремонтні роботи, мер обіцяв, що працюватимуть на підприємстві виключно полтавчани, надто голосно говорив про те, що не допустить на завод працювати людей з інших міст, бо все це – тільки для мешканців Полтави і жодних виключень не буде. Про це все затятий мер розповідав ще наприкінці 2011-го року, однак, вочевидь, і ця обіцянка залишилася тільки на папері.

Студентський парк на місці ТРЦ

Як можна будувати передвиборчу програму мера і не звернути увагу на студентів рідного міста? Полтава багата на студентів та молодь і цим було гріх не скористатися, тож у своїй програмі Олександр Мамай не забув також торкнутися теми роботи торгово-розважального центру, на місці якого мав би з’явитися студентський парк – локація для проведення студентського дозвілля в нашому місті.

Тоді мер говорив про те, що торгово-розважальних центрів в нашому місті і так вдосталь, відтак хоче облаштувати тут саме локацію для студентської молоді нашого міста. Питання будівництва ще одного ТРЦ в місті обіцяли обговорювати в судовому порядку і вперто говорили про те, що там має з’явитися саме парк і ніщо інше. Однак станом на 2021-й рік ситуацію маємо таку, що на місті потенційного парку студентської молоді таки постав ще один торгово-розважальних центр.

Притулок для собак у Полтаві

В 2014-му році обіцянки мера тільки набирали обертів і у передвиборчій програмі вже з’явився окремий пунктик про чотирилапих друзів полтавчан – собак. Граючи на наболілій темі, Олександр Мамай взявся обіцяти, що зведе в Полтаві собачий притулок, про який екоактивісти та небайдужі полтавці говорять вже давно. Коли справа дійшла до передвиборчої програми, мер про це і згадав.

Згідно з обіцянками міського голови, полтавський притулок для собак мав би з’явитися на вулиці Заводській. Землю для притулку чиновники мали виділити ще в 2012-му році, однак чомусь впродовж двох років займалися пошуками вільної землі і знайшли тільки у 2014-му.

Перемістилися з часом і обіцянки – почали говорити про те, що з’явиться притулок для собак в 2017-му році. Зараз – 2021-й, однак довгоочікуваного собачого притулку на 250 собачок в Полтаві досі немає.

.,.,.,.