Вівторок, 28 Червня, 2022

Спливли страшні подробиці про те, як тримали в полоні українських моряків

Не встигли вщухнути радісні вигуки і оплески після повернення українських моряків на батьківщину, як починають спливати страшні подробиці про те, в яких умовах утримували військовополонених.

Нагадаємо, що в грудні 2018 рік у Керченській протоці росіянами було захоплено українське судно, на якому перебувало 24 моряки. Довгі місяці їх тримали в полоні, поки Володимир Зеленський не домігся повернення військових додому.

По прибуттю в аеропорт «Бориспіль» він особисто привітав кожного моряка, тиснув руку і pfgbnedfd про здоров’я. А ось фізичний стан військових дійсно залишаd бажати кращого. Кілька людей було відразу госпіталізовано в клініку «Феофанія», а одного навіть довелося забрати в реанімаційне відділення.

Своїми спогадами про те, як українців взяли і тримали в полоні, поділився з журналістами Андрій Ейдер. Він щиро зізнався, що з перших хвилин атаки було страшно, і єдине про що він думав, так це про свою сім’ю. Навколо судна лунав страшний гуркіт і від бойових ударів він кілька разів знепритомнів. Отямився молодий чоловік вже на російському кораблі, де йому була надана термінова медична допомога.

Після цього українця перевели в СІЗО і більше його здоров’ям ніхто не цікавився. За словами моряка, до них ставилися погано. Тюремний лікар дуже халатно підходив до своєї роботи: оглядав рани брудними руками, що викликало сильний дискомфорт.

Найскладнішими моментами, за словами молодої людини, були зустрічі з рідними в залі суду.

Раніше новини онлайн висвітлювали, що масштабний обмін «35 на 35», який стався 8 вересня між Кремлем і Києвом, це приблизно лише перший крок. У команді Зеленського зізналися, що зараз вони активно працюють над тим, щоб звільнити з полону і інших наших співвітчизників, які були засуджені в Росії.

Ті 35 чоловік, яких вдалося повернути на батьківщину, це навіть не третина того списку, за який ще належить боротися Володимиру Зеленському.

У соціальних новинах України також розповідали, як Україна довго не хотіла видавати Кремлю Володимира Цемаха, головного фігуранта у справі про катастрофу Боїнга МН 17.