Вівторок, 28 Червня, 2022

На Полтавщині сформували 4 ініціативні групи, які збиратимуть підписи на ухвалення питань до референдуму

У чотирьох громадах Полтавської області на народних зборах було створено ініціативні групи, які будуть збирати підписи на винесення чотирьох питань на загальнодержавний референдум. Такі групи з’явились у Мачухах, Решетилівці, Глобиному та Пирятині. Про це нещодавно повідомили у Центральній виборчій комісії. Далі на yes-poltava.com.ua.

Які питання хочуть винести на референдум?

Громади планують винести на всенародне голосування 4 питання: доцільності продажу земель сільськогосподарського призначення, легалізації на території держави грального бізнесу, а також продажу у приватну власність стратегічних об’єктів України. Також громадяни хочуть представити на плебісцит енергетичне питання: чи підтримає громада таку ідею, щоб газ, який добувається в Україні постачався людям у власних потребах та підприємствам усіх форм власності за ціною, яка б не перевищувала вартість його добування та націнку не більше 30 відсотків.

Збір необхідних підписів за законом має закінчитися 6 березня наступного року. Також, по нормам закону для проведення всеукраїнського референдуму необхідно зібрати щонайменше 3 мільйони підписів громадян. Збір підписів має відбуватися як мінімум у двох третинах усіх областей України, в кожній з яких має бути мінімум 100 тисяч підписів. 

Якщо всі норми при процесі збору підписів та громадянської ініціативи були дотримані, кінцеве рішення про проведення всеукраїнського референдуму має оголосити Президент України своїм указом. До слова, на референдуми не можна виносити рішення, що порушують норми Конституції України, підривають державний лад, територіальну цілісність та незалежність України.