Вівторок, 28 Червня, 2022

Полтавська область перша в національному рейтингу з валового продукту

Полтавська область традиційно перша в Україні у номінації: валовий продукт на душу населення. Далі, про особливості підрахунку та точні цифри розповідає Yes-poltava.com.ua.

Департамент розвитку економіки Полтавського ОДА розповідає про результати кожнорічного рейтингу. Він складений за показником “Валовий регіональний продукт на одного мешканця області” та дає змогу дізнатися, яка з областей України утримує лідерство за обємами виробництва. Вже традиційно перший рядок займає Полтащина. Другий та третій відповідно Дніпропетровська та Київська області.

З точки зору економічного розвитку – Валовий регіональний продукт це узагальнюючий показник. Він обєдну’є результати економічної діяльності суб’єктів господарювання зі всієї області. Зокрема він дає змогу аналізувати стан процесів виробництва товарів та послуг. 

Але через різну специфіку областей України, таку як площа або кількість населення, порівнювати підсумкові данні валового регіонального продукту складно. Тому використовують цей же показник, але розділений на кількість мешканців певної області. Таким чином отримують більш обєктивні данні – ВРП на душу населення. За статистичними данними в середньому по країні на одного мешканця у 2018 році приходилось 70,2 тис грн виробленної та реалізованної продукції. Лідер рейтингу Полтавська область відзначається показником 106,2 тис грн.

У порівнянні з минулим роком показник області виріс на 31%, що у натуральному виразі становить 25,1 тис грн. Що до вкладу області у загальний кошик країни, то за статистичними данними доля Полтавщини склала 5,1%. Високий показник Внутрішнього регіонального продукту свідчить про потужність підприємств області, які використовують свій потенціал та досягають значних обсягів виробництва.