Вівторок, 28 Червня, 2022

Як міста-побратими громад Полтавщини допомагають регіону під час війни

Благодійні концерти, розміщення біженців, тони гуманітарного вантажу та авто для ЗСУ – міста-побратими громад Полтавщини активно допомагають регіону під час війни. Далі на сайті yes-poltava, розповідаємо про те, як закордонні друзі пізнаються в біді.

Кременчук

Жителі Бидгоща (Польща) – міста побратима Кременчука – з початком війни радо розміщують українців у своїх домівках та забезпечують їх всім необхідним. Польська громада також регулярно відправляє на Полтавщину гуманітарну допомогу, серед якої засоби гігієни та дезінфекції, дитяче харчування, одяг, тощо. Усе це йде на забезпечення потреб вимушених переселенців, які нині знайшли прихисток у Кременчуці.

Болгарське місто-побратим Свищов також радо приймає у себе кременчужан. Лише за перший місяць війни тут знайшли притулок близько двох сотень наших земляків. Когось розселили по гуртожитках місцевого університету, когось забрали до себе додому жителі самого Свищова.

Одяг, продукти харчування, засоби гігієни, ковдри, подушки та медикаменти отримує Кременчук і від міста-побратима Бітоли (Північна Македонія).

А от литовські друзі з міста Алітуса пригнали на Полтавщину автівки для потреб ЗСУ. Звісно транспорт приїхав не порожній.

Миргород

Закордонні друзі Миргорода влаштовують благодійні концерти на підтримку українців, а також відправляють гуманітарну допомогу на Полтавщину.

Староміська площа латвійського міста Єкабпілсу в квітні замайоріла жовто-блакитною символікою. Тут провели благодійний марафон «Ми за мир!», у рамках якого було облаштовані пункти пожертв, встановлені тематичні арт-інсталяції та створена стіна плакатів. А ще дорослі та діти змогли долучитися до плетіння камуфляжних сіток, які згодом відправили в Україну.

А от з польського міста Зґожелець до Миргорода приїхав мікроавтобус медикаментів. Усі вони пішли на потреби місцевої лікарні інтенсивної терапії.

Кобеляки

У перші дні війни на центральній площі німецького Зінгену – міста-побратима Кобеляків – зібралося близько трьох сотень його жителів з синьо-жовтими стягами. Таким чином вони висловили свою солідарність з українським народом. Під час такого мітингу німецька громада ухвалила рішення про відкриття благодійного фонду для збору медикаментів для своїх друзів з Кобеляків. Вже за місяць до громади на Полтавщині прибуло десять тонн гуманітарки, серед якої були не тільки ліки, а інший вкрай необхідний сьогодні Україні вантаж. Так, німці направили нам вогнегасники, дихальні маски, інвалідні візки, ходунки для дорослих, милиці тощо.

Лубни

Лубни гуманітарну допомогу отримають від своїх друзів з міста Раунхайм (Німеччина). Німецька громада відправляє на Полтавщину вантажі з ліками, дитячим харчуванням, засобами гігієни тощо. Не залишаються осторонь допомоги Лубнам і поляки. Гуманітарка з цієї країни прямують на Полтавщину з міста Скерневиці.