Четвер, 25 Лютого, 2021

Які порушення зафіксували у Полтаві під час проведення виборів

Третя перемога Олександра Мамая: результати місцевих виборів

Мер Полтави Олександр Мамай від партії «За майбутнє» вже втретє перемагає на виборах, і далі займатиме посаду міського голови. Детальніше про результати...

Олександр Мамай: що відомо про мера Полтави

Міський голова Полтави є досить неоднозначною особою, містяни ставляться до нього по-різному. Враховуючи його обіцянки (фактично виконані та невиконані) рівень довіри до...

«Стратегія розвитку Полтавщини»: робоча поїздка Володимира Зеленського

Володимир Зеленський навідався до Полтавщини під час своєї робочої поїздки. Він представив «Стратегію розвитку області до 2027 року». На території всієї України...

Які порушення зафіксували у Полтаві під час проведення виборів

Порушення у Полтаві на місцевих виборах 2020 року все ж були зафіксовані. Як відмітилася Полтавщина, та які зафіксовані порушення розповість Полтава Yes.

Порушення у Полтаві на місцевих виборах 2020 року все ж були зафіксовані. Як відмітилася Полтавщина, та які зафіксовані порушення розповість Полтава Yes.

Порушення в 1 турі

Місцеві вибори відбулися 25 жовтня 2020 року. Після того, як спостерігачі прибули на виборчу дільницю, вони побачили перед собою наступну картину. На столі були розпаковані бюлетені. Окрім цього в Полтавській області були відсутні пандуси, не було кабінок для людей з порушенням здоров’я.

Зазначається, що на дільниці №531170, що по вул. Петра Юрченка, 11/2, спостерігач після прибуття, зафіксував на столі розпаковані бюлетені. Його намагалися витіснити члени виборчої комісії. Після висунутого звинувачення, останні зазначили, що розпакували ті бюлетені, котрі потребують знищення.

Наступне порушення на виборчій дільниці №531250 (вул. Залізна, 17) – відсутня кабінка для голосування людей з порушенням здоров’я. Таку ж проблему спостерігали виборці села Бербениці Миргородського району.

 Порушення в 2 турі

Другий тур місцевих виборів пройшов 22 листопада 2020 року. 7 обласних та 4 районних центра обирали міських голів. Незважаючи на те, що вибори розпочалися вчасно, але порушення все ж були.

В Полтаві, Миколаєві, Ужгороді та Дніпрі спостерігачів не допускали на дільниці. Вранці їх не допускали на дільницю, тобто такі особи не могли виконувати своє призначення – спостерігати за підготовчим засіданням, за безпосереднім відкриттям сейфу з бюлетенями. Лише потім спостерігачі змогли пройти на виборчу дільницю самостійно.

В Миколаєві спостерігалася подібна ситуація. У Дніпрі, наприклад, члени виборчої комісії проголосували за те, щоб видалити спостерігача з засідання. Стався інцидент, коли члени комісії забрали у жінки бюлетень, котрий вона сфотографувала в себе у кабінці. Виборчий комітет не дозволив такий бюлетень кинути в скриньку, не погасив. Спостерігач викликав поліцію, такими діями розлютим членів виборчої комісії.

Відомо, що в Полтаві охоронець виборчої дільниці також виявив неправомірні дії, не допускавши спостерігачів на дільницю.

Зловіще СМС та нестача скриньок

Жителі Полтави отримали в день виборів смс-застереження не йти на вибори. Цікаво, що і виборці, і члени виборчої комісії отримали смс-повідомлення від відправника «Poltava». За попередньою інформацією, тих, хто отримав продуктові набори, очікувала поліція.

Також не вистачало скриньок у Рівному, Дніпрі, у Львові, Дрогобичі, в Полтаві. В нашому місті на одній з дільниць кабінки розмістили в різних кімнатах. Це означало, що виборцю задля того, щоб проголосувати, необхідно було зайти в одне приміщення, а от бюлетень кинути до урни в іншому приміщенні.

Захист від пандемії коронавірусу

В Полтаві на одній з дільниць особа відмовилася знімати маску задля ідентифікації особи. Таку категоричну відмову виборець обумовив тим, що боїться інфікуватися. Члени виборчої комісії зателефонували голові районної ТВК з запитанням, давати бюлетень такій особі, чи ні. Їм сказали діяти на свій розсуд, отож бюлетень свідомий громадян отримав.

Отож такі порушення були зафіксовані в Полтаві при проведенні місцевих виборів 2020 року.

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

Чому на місцевих виборах полтавці втретє обрали мером Мамая?

Люди схильні робити помилки і часом не бачити очевидних речей, розповідає сайт yes-poltava.com.ua. Так само схильні до помилок, вочевидь, мешканці Полтави, адже...

Результати президентської програми “Велике будівництво” на Полтавщині: що є, а що – буде?

Президентська програма “Велике будівництво” йде повним ходом - по всій країні реалізують круті і потрібні проєкту, в тому числі, чимало об’єктів завдяки...

Що планує зробити президент в Полтаві?

Президент України Володимир Зеленський чимало разів побував у Полтаві з робочими візитами і неодноразово ділився з мешканцями нашого міста своїми планами стосовно...

Рівень довіри полтавців до президента, національної поліції та прокуратури: кому вірять найбільше?

Серед українців стабільно залишається досить високий рівень недовіри до державних органів влади та правоохоронних органів, розповідає сайт yes-poltava.com.ua. Стабільно недовіру зберігають і...

Полтавці протестують, Зеленський обіцяє: що буде з тарифами на газ?

Ціни на комунальні послуги з кожним роком лише ростуть, а особливими темпами кожного року росте ціна на газ, розповідає сайт yes-poltava.com.ua. Український...