Вівторок, 24 Травня, 2022

Рівень довіри полтавців до президента, національної поліції та прокуратури: кому вірять найбільше?

Серед українців стабільно залишається досить високий рівень недовіри до державних органів влади та правоохоронних органів, розповідає сайт yes-poltava.com.ua. Стабільно недовіру зберігають і полтавці – в 2020-му році видання zmist.pl.ua поділилося з полтавчанами результатами своїх соціологічних досліджень.

Всього в цьому дослідження взяло участь вісім сотень полтавців. Що отримало видання з цього опитування – читаємо нижче.

Прокуратурі полтавці стали вірити ще менше

Цікаво, що саме прокуратурі полтавці вірять все менше і мене – в порівнянні з 2019-м роком рівень довіри полтавців до прокуратури зменшився ще на 12%. Згідно з опитуванням, понад 72% учасників дали відповідь, що взагалі не довіряють або ж радше не довіряють.

Позитивно ж до роботи прокуратури ставиться тільки трошки більше 4% опитуваних.

Яке ставлення до роботи національної поліції?

Далі на черзі – національна поліція. Як стало відомо, до поліції позитивне ставлення збереглося лише у 3% опитуваних. Натомість понад 68% опитуваних – зовсім не довіряють або ж радше не довіряють поліцейським в рідному місті.

Разом з тим, зменшилася кількість невпевнених відповідей, і полтавці більше визначилися зі своїм конкретним ставленням до поліції – тільки 4,9% опитуваних не могли визначитися зі своєю позицією.

Президент – лідер довіри серед полтавців?

Наостанок у полтавців запитували про ставлення до президента Володимира Зеленського. Як не дивно, у порівнянні з 2019-м роком позитивне ставлення до гаранта збереглося, однак з’явилася тенденція до зменшення довіри.

Так, згідно з результатами проведеного опитування, понад 62% полтавців або ж повністю довіряють, або ж радше довіряють роботі Володимира Зеленського. Та у порівнянні з опитуваннями попередніх років полтавці таки менше стали довіряти Президенту України. Показник недовіри (“не довіряю” або ж “радше не довіряю”) зріс на 8%.

Тож, як бачимо, президентські рейтинги продовжують падати. Складно сказати, що може бути далі, адже є чинники, які надто негативно відображаються на довірі полтавчан до свого гаранта – про це ми розповідали в попередньому матеріалі. Найбільшим чинником впливу на думку полтавчан залишаються невиконані обіцянки та невиправдані сподівання.

Всеукраїнський рейтинг президента Зеленського станом на лютий 2021-го року

Київський міжнародний інститут соціології регулярно публікує оновлені рейтинги політичних діячів. Згідно з одним з останніх рейтингів, якби українцям потрібно б було робити свій вибір зараз, президентом би й залишився Зеленський. На другому місці – екс-президент Петро Порошенко.

Так, Зеленський стає лідером рейтингу з цифрою в 22,7%. Однак у порівнянні з груднем 2020-го року президентський рейтинг таки знизився і він вже би отримав менше підтримки серед громадян, аніж тоді.

Відомо також, що президентська партія “Слуга народу” теж вже має менший рівень підтримки, аніж раніше, і займає другу позицію рейтингу. На першій же позиції поки “Опозиційна платформа – за життя”.