Вівторок, 24 Травня, 2022

Результати президентської програми “Велике будівництво” на Полтавщині: що є, а що – буде?

Президентська програма “Велике будівництво” йде повним ходом – по всій країні реалізують круті і потрібні проєкту, в тому числі, чимало об’єктів завдяки програмі з’явилося (і має ще з’явитися) в Полтавській області, розповідає сайт yes-poltava.com.ua.

Що з’явилося завдяки президентській програмі “Велике будівництво” в 2020-му році?

2020-й рік став доволі продуктивним для Полтавської області – чиновники активно взялися за реалізацію проєктів і проконтролювали, щоб будівництво всіх тринадцяти запланованих об’єктів відбувалося згідно з встановленими графіками. Це, зокрема, йшлося про реконструкцію шкільних закладів області та будівництво шкіл (завдяки програмі з’явилася нова школа в місті Заводське, було реконструйовано Маринівську школу, Лубенську третю школу тощо).

Завдяки програмі було зведено Центр надання адміністративних послуг в Полтаві. Новенький ЦНАП дуже швидко (буквально за два роки) збудували і запустили його в роботу вже в жовтні 2020-го року. Зараз в центрі полтавчани мають змогу отримати понад 300 адміністративних послуг.

Також в рамках президентської програми в 2020-му році в місті Миргород розвинулася значно велосипедна інфраструктура, адже було зведено велосипедні доріжки та багато іншого.

“Велике будівництво” 2021 на Полтавщині: що може з’явитися завдяки програмі?

2021-й рік також обіцяє бути досить плідним для Полтавської області. Як відомо, з фонду на розвиток Полтавщини виділено 118 мільйонів гривень на реалізацію ініціатив в рамках програми “Велике будівництво”. Ці ініціативи ще вагоміші та масштабніші.

До попереднього списку об’єктів, зокрема, потрапила Полтавська обласна філармонія, яку можуть реконструювати, в обласному центрі може з’явитися “Музей науки” та ще один музей може з’явитися у Більську.

В 2021-му році значну увагу в рамках програми хочуть приділити медичним закладам – так, в рамках програми можуть реконструювати Полтавський обласний онкодиспансер з добудовою радіологічного відділення та відновити будівлю в Кременчуцькому обласному онкологічному диспансері.

Всього в Україні в 2021-му році завдяки президентській програмі подбають про 300 об’єктів.

Чи критикують президентську програму експерти?

Попри такі результати і цілком амбітні плани на майбутнє, у президентської програми “Велике будівництво” таки з’явилися свої критики. Так, дехто з експертів говорить про те, що фінансування начебто величезне, однак на деяких дорогах області та України загалом “вітер гуляє полями” досі. Дехто ж навіть натякає на те, що величезне фінансування і реальний стан свідчать про те, що чимала сума потрапила в корупційний оборот.

Та, навіть попри критику і можливі реальні недоліки програми і виконання робіт, варто віддати президентській програмі належне: вона справді досить знакова для України і для Полтавщини зокрема. Сподіваємося, що програма і далі буде приносити користь полтавчанам і розвивати область на краще.