Вівторок, 24 Травня, 2022

Полтавці протестують, Зеленський обіцяє: що буде з тарифами на газ?

Ціни на комунальні послуги з кожним роком лише ростуть, а особливими темпами кожного року росте ціна на газ, розповідає сайт yes-poltava.com.ua. Український гарант Володимир Зеленський наче підхопив тренд своїх попередників і взявся обіцяти народу, що ціни на газ за його керівництва державою будуть меншими принаймні на 30%. Однак, що ми маємо насправді?

Протести на Полтавщині через невиконані обіцянки президента

Йшов 2021-й рік, Володимир Зеленський вже два роки – на посаді Президента України. Полтавці, як і інші співвітчизники, в опалювальний період пригадали про обіцянки гаранта, коли той тільки пробивався до влади, і зрозуміли, що ціни на газ, які б мали зменшитися на третину, натомість підросли майже на 40%. Щось пішло не так?

Масові акції протесту по всій Україні розпочалися разом зі стартом року. Мешканці Полтавщини чи не найбільше за інших взялися за протести проти росту цін на газ – протести спалахнули як безпосередньо біля стін Полтавської обласної державної адміністрації, так і по цілій області. Обурило полтавчан те, що ціни на газ ростуть з надзвичайною швидкістю, адже за період з жовтня по листопад 2020-го року тарифи на газ зросли на 34%. Що це – магія?

Як полтавцям відповіли в адміністрації президента?

Ясна річ, на масові акції протесту та вимоги українців президент був змушений продумати якусь відповідь – розумно пояснити, як так склалося, що ціни не просто не зменшуються, вони лише ростуть вгору, при чому – неабиякими темпами.

Відповідь була наступною: ціни на газ зросли, бо причина – старт опалювального періоду та підвищення цін в Європі. Мовляв, нічого не зробиш – ціни в Україні створюють за принципом імпортного паритету, в основі якого – вартість палива на європейських газових хабах.

Ще один чинник, що вплинув на ріст ціни на газ, – це лібералізація газового ринку. Як відомо, з початком серпня 2020-го року в нашій країні немає встановленої єдиної ціни на газ. Хоча, разом з тим, українці, незадоволені ціною на газ від свого постачальника, мають право його змінити – щоправда, здебільшого ціни залишаються однакові і українці опиняються в безвиході.

Ціна на газ = політичний рейтинг

Так вже склалося, що в Україні саме ціна на газ надзвичайно впливає на політичний рейтинг, і це стосується не тільки високих посадовців, а й напряму президента. Свого часу український прем’єр-міністр зумів остаточно “вбити” свій політичний рейтинг, коли за його очільництва ціни на газ стрімко зросли у сім разів (січень 2013-го року – січень 2014-го року).

Можна тільки уявити, що буде з президентським рейтингом Володимира Зеленського, якщо ціна на газ так і буде продовжувати рости. Хоч він і запевняє українців в тому, що ціна на газ має бути справедливою, та тарифи невпинно ростуть і потрібно робити щось, щоб не втратити остаточно довіри українців до себе. Вже й так президентський рейтинг надзвичайно похитнувся і зменшився ще на 21% (тільки за січень 2021-го року президентський рейтинг зменшився на 5%). А далі – Банкова?..